Ugrás a fő tartalomra

8600 Siófok, Kálmán Imre Sétány 3.


+36 84 346 581 +36 84 310 414

Hírek


2025. ápr. 3.
SSZC
  • Siófoki Szakképzési Centrum
  • Siófoki SZC Bacsák György Technikum és Szakképző Iskola
  • Siófoki SZC Baross Gábor Technikum és Szakképző Iskola
  • Siófoki SZC Hikman Béla Szakképző Iskola
  • Siófoki SZC Krúdy Gyula Technikum és Gimnázium
  • Siófoki SZC Mathiász János Technikum és Gimnázium

Digitális Témahét a Siófoki Szakképzési Centrum iskoláiban

A Siófoki Szakképzési Centrum valamennyi iskolája csatlakozott a március 24. és 28. között megrendezett Digitális Témahéthez

Digitális Témahét a Siófoki Szakképzési Centrum iskoláiban

A Siófoki Szakképzési Centrum valamennyi iskolája csatlakozott a március 24. és 28. között megrendezett Digitális Témahéthez. Az alábbiakban iskoláink beszámolói olvashatják az izgalmas projekthét helyi eseményiről:

Hikman

A digitalizáció hihetetlenül gyors fejlődése és térhódítása miatt megkerülhetetlenné vált, hogy kapcsolatba kerüljünk valamilyen digitális rendszerrel, illetve eszközzel. A fejlődést nehezen tudjuk követni, amelyet sok leleményes csaló, különböző trükkökkel megpróbál kihasználni. A fiatal korosztályról is elmondható, hogy nincsenek tisztában a veszélyekkel, illetve azzal sem, hogy mire használható igazából ez a rendszer. Ennek enyhítésére állt össze az idei évben az iskola DIGITÁLIS TÉMAHÉT programja.
A Magyarország Safer Internet Center jóvoltából a „Legyél az Internet Ásza” elnevezésű program célja, hogy megtanítsa a gyerekeket, hogyan internetezhetnek biztonságosan, okosan és hogyan tudják megvédeni magukat az internetes zaklatásoktól. A következő napon az OTP FÁY ALAPITVÁNY jóvoltából Stream előadás volt az online álláskeresés rejtelmeiről és a kiberbiztonság, illetve a mesterséges intelligencia világába kaptak érdekes és izgalmas betekintést a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézet munkatársától.  A Digitális Témahéten mind a diákok, mind pedig a tanárok sok új tudással gazdagodtak.

Baross

A 2025-ös Digitális Témahét alkalmávala Siófoki SZC Baross Gábor Technikum és Szakképző Iskola aktívan bekapcsolódott az országos programsorozatba. Az idei évben a digitális biztonság és a mesterséges intelligencia témakörét járták körül, naprakész tudást nyújtva a tanulóknak a 21. századi digitális világ kihívásairól.
A hét folyamán a diákok különféle interaktív feladatokon keresztül ismerkedtek meg az MI alapjaival, működésével és etikai kérdéseivel. Emellett nagy hangsúlyt fektettek az online térben való tudatos jelenlétre: szó esett az adatvédelem fontosságáról, a közösségi média tudatos használatáról, valamint az álhírek felismerésének módjairól.
A tanulók kisebb csoportokban dolgoztak projektfeladatokon, prezentációkat készítettek, videókat szerkesztettek, és olyan alkalmazásokat próbáltak ki, amelyek segítik a digitális tudatosság fejlődését. A program célja az volt, hogy ne csupán technikai tudással, hanem felelős gondolkodással is gazdagodjanak.
A Digitális Témahét idén is nagyszerű lehetőséget kínált arra, hogy a tanulók gyakorlatban is alkalmazzák a tanultakat, és elmélyüljenek a digitális világ tudatos használatában.
A témahét célja nemcsak az ismeretbővítés volt, hanem az is, hogy a fiatalok tudatos és felelős digitális állampolgárokká váljanak.
A program minden résztvevője sok új tapasztalattal és hasznos tudással gazdagodott – és már most várjuk, mit tartogat számunkra a következő Digitális Témahét!

Krúdy

A Digitális Témahéten hét osztály vett részt összesen 113 fővel. Az idei témák a mesterséges intelligencia, a fenntarthatóság és a szakmák voltak.
Az M.I. segítségével tartalmat hoztak létre különböző témákban, képeket és teszteket generáltak Copilot és Gemini applikációkat használtak hozzájuk. A turizmus és vendéglátás területén szakmai ismertetőket készítettek, illetve az aktuális történelem óra anyagát dolgozták fel, az első világháborúval, illetve 1848. március 15. eseményeivel foglalkoztak A Learningapps applikáció segítségével interaktív táblán használható kis játékok is készültek, valamint egy osztálynak a programozás alapját jelentő algoritmikus gondolkodást fejlesztő foglalkozásokat tartottak. 

Bacsák

A Digitális Témahéthez a Bacsák Iskola több éve rendszeresen csatlakozik. A témahét célja, hogy felhívja a figyelmet a digitális eszközök és tartalmak fontosságára a tanulási folyamatban.
A Bacsák György Technikum idén egy projektet írt ki az osztályok számára Mutasd az iskolád! címmel. Ebben az osztályoknak egy, az iskolai életet szerintük leginkább reprezentáló videót kellett készíteniük, melyek közül a legjobbakat megosztják hivatalos közösségi felületeiken. Az osztályok nagyon aktívak és kreatívak voltak ezen a téren, és több kimagasló minőségű munka is érkezett a zsűrinek.
A Digitális Témahét egyik legfontosabb küldetése, hogy felhívja az oktatók figyelmét a digitális eszközökkel támogatott tanulás előnyeire, és ösztönözze őket arra, hogy a hét folyamán minél több ilyen tanórát tartsanak. Az oktatók éltek a lehetőséggel okostáblákat használtak, illetve a játékos tudásfelmérésre rengeteg online felület áll rendelkezésre. Ezúttal is a Kahoot bizonyult a legnépszerűbbnek, bár többen a Redmentát is előszeretettel használják és kedvelik az oktatók és a tanulók is. Az itt szerzett pozitív élmények hatására az ilyen jellegű tanórák száma tovább növekszik. Nagy várakozással tekintenek a jövő évi Digitális Témahétre!

Mathiász

A Digitális Témahét keretében március 26-án tartott előadást a diákoknak Mocsári Henrik, a Debreceni Egyetem doktorandusza arról, hogy a mesterséges intelligenciát hogyan alkalmazzák a precíziós mezőgazdaságban.
Az előadásnak nem csak a témája, de a lebonyolítása is igazodott a témahéthez, mivel az előadó Debrecenből, online felületen tartotta meg előadását, amelyet a diákok több kivetítőn keresztül kísértek nyomon, majd kérdéseiket is feltehették. Összesen 170 tanuló vett részt a programon elsősorban az informatika és mezőgazdaság ágazatról.
Hétfőn a Balatonboglári Lukács Károly Városi Könyvtárban a Mosolygyár Egyesület Biztonságban az online világban programján vett részt 80 diák, akik az alábbi témákat dolgozták fel:
•    Mi az a cyberbullying, és mit tehetsz ellene?
•    Hogyan védd meg a személyes adataidat?
•    Hogyan szűrd ki a káros tartalmakat és álhíreket?
•    Mire figyelj a közösségi oldalakon?
Videók, játékos feladatok és interaktív beszélgetések segítségével mutatták meg, hogyan kerüljék el az online buktatókat. 

 

 

GALÉRIA

Digitális Témahét a Siófoki Szakképzési Centrum iskoláiban (2025)

Krúdy 2.jpg
Baross.jpg
DSC03693 Mathiász.JPG

Megosztás

KAPCSOLÓDÓ HÍREK


V. Balatoni Szakmakikötő - Fonyódi programok

V. Balatoni Szakmakikötő - Fonyódi programok

Az V. Balatoni Szakmakikötő pályaorientációs rendezvény fonyódi helyszínének programjai

2025. ápr. 1.
SSZC
V. Balatoni Szakmakikötő - Siófoki programok

V. Balatoni Szakmakikötő - Siófoki programok

Az V. Balatoni Szakmakikötő pályaorientációs rendezvény siófoki helyszínének programjai

2025. ápr. 1.
SSZC
Málovics Zsombor az ország legjobb villanyszerelő tanulói között!

Málovics Zsombor az ország legjobb villanyszerelő tanulói között!

Málovics Zsombor, a Siófoki SZC Bacsák György Technikum és Szakképző Iskola villanyszerelő tanulója remek eredménnyel került a Szakma Kiváló Tanulója Verseny Budapesten megrendezésre kerülő országos döntőjébe.

2025. márc. 26.
SSZC, intézmény


KIMIKK
Balatoni Hajózási Zrt.Balatoni KörBalatoni Kulináris Műhely ÁKK NkftBella Italia Restaurant SiófokCE Plaza Hotel****Debreceni EgyetemFerro-FlexFöldgázszállító Zrt.HalkerKaposi Mór Oktató KórházKatasztrófavédelemMala Garden Étterem SiófokNEKASió Eckes - GraniniSióFrissVisit Balaton 365Ziehl-Abegg

    • SZC logo fehér
    • Siófoki Szakképzési Centrum

      8600 Siófok, Kálmán Imre Sétány 3.

    • Telefon: +36 84 346 581 +36 84 310 414

      E-mail: centrum@siofokiszc.hu

      OM azonosító: 203050

      Felnőttképzési nyilvántartás száma: E/2020/000143


    2025Siófoki Szakképzési Centrum