Ugrás a fő tartalomra

8600 Siófok, Kálmán Imre Sétány 3.


+36 84 346 581 +36 84 310 414

Hírek


2023. máj. 3.
Siófoki Szakképzési Centrum
 • Siófoki Szakképzési Centrum
 • Balatoni Kulináris Műhely
 • GINOP-6.2.7-20 Ágazati Képzőközpontok Infrastrukturális és szakmai felkészítése az új szakképzési struktúrára

Középpontban az utánpótlás képzése - megalakult a Balatoni Kulináris Műhely Nonprofit kft.!

A Siófoki Szakképzési Centrum, balatoni éttermek és egy szálloda közösen hozták létre azt az új gazdasági szervezetet, amelynek célja a balatoni gasztronómia és turizmus számára a minőségi szakember-utánpótlás biztosítása.

Középpontban az utánpótlás képzése - megalakult a Balatoni Kulináris Műhely Nonprofit kft.!

Középpontban az utánpótlás képzése:

Megalakult a Balatoni Kulináris Műhely Nonprofit kft.!

 
A Siófoki Szakképzési Centrum, balatoni éttermek és egy szálloda közösen hozták létre azt az új gazdasági szervezetet, amelynek célja a balatoni gasztronómia és turizmus számára a minőségi szakember-utánpótlás biztosítása.
Kedd reggel Siófokon alapították meg a tulajdonosok a Balatoni Kulináris Műhely Ágazati Képzőközpont Nonprofit Kft.-t, amelynek a korábban több sikeres turisztikai, gasztronómiai vállalkozást menedzselő, Balatoni Kör tag Varga László lett az ügyvezetője. Szamosi Lóránt, a Siófoki Szakképzési Centrum kancellárja elmondta: 280 millió forint uniós forrást nyertek egy turizmus-vendéglátás területén működő ágazati képzőközpont létrehozására. Hozzátette: várhatóan június végére áll össze az új szervezet szakmai programja, ekkorra készül el az új, modern multimédiás oktatókonyha is, amely egyik bázisa lesz a diákok szeptemberben induló képzésének. - Szeretnénk, ha a fiatalok nagyon magas szintű oktatást kapnának a Balatonnál, ha itthon tanulnának, dolgoznának, és találnának jövőképet maguknak. Célunk, hogy itthon váljanak anyagilag is megbecsült, jó szakemberré – mondta el Csapody Balázs, a Kistücsök Food & Room tulajdonosa. Tóth Gergely, a CE Plaza Hotel tulajdonosa elmondta: szállodájuk évek óta elkötelezett abban, hogy saját erőforrásaiból áldozzon a munkaerőhiány problémájának enyhítésére. Jelenleg hotelükben pincér-vendégtéri szakember, szakács, valamint turisztikai technikus tanulókat foglalkoztatnak a centrum iskoláiból. A gazdasági szervezet tagja lett Csapody Balázson és Tóth Gergelyen kívül Balla György, a Port étterem és panzió vezetője, illetve Dávid-Tóth Sándor, a Bella Italia étterem egyik tulajdonosa.
 

Az M1 beszámolója az eseményről:

 

 

A HírTV beszámolója az eseményről

 

 
 
 
 
 

Megosztás

KAPCSOLÓDÓ HÍREK


 Campust létesít Siófokon a Debreceni Egyetem

Campust létesít Siófokon a Debreceni Egyetem

Siófokon jön létre a Debreceni Egyetem legújabb campusa, amely DE Siófok Campus néven működik majd. Az új egység létrehozásáról szóló megállapodást pénteken írták alá. A Siófok Város Önkormányzatával és a Siófoki Szakképzési Centrummal kötött megállapodások nyomán Debrecen, Hajdúböszörmény, Nyíregyháza és Szolnok után Siófokon létesül a Debreceni Egyetem legújabb campusa. Az együttműködések célja Siófok bekapcsolása a hazai felsőoktatásba. Centrumunkat Szamosi Lóránt kancellár és Horváth Péter főigazgató képviselte.

2024. máj. 17.
GL
A Hikmanosok nyerték a Somogy Vármegye értékeiről szóló marcali vetélkedőt

A Hikmanosok nyerték a Somogy Vármegye értékeiről szóló marcali vetélkedőt

A Hikmanosok nyerték marcali Berzsenyi Dániel Gimnáziumban péntek délután megrendezett, Somogy Vármegye értékeiről rendezett vetélkedőt.

2024. máj. 13.
Intézmény
Elballagtak végzős tanulóink

Elballagtak végzős tanulóink

A Siófoki Szakképzési Centrum öt iskolájából 437 diák ballagott el pénteken és szombaton.

2024. máj. 6.


KIMIKK
Balatoni Hajózási Zrt.Balatoni KörBella Italia Restaurant SiófokDatalogicFerro-FlexFöldgázszállító Zrt.HalkerKaposi Mór Oktató KórházKatasztrófavédelemKistücsök Étterem BalatonszemesKongsberg AutomotiveMala Garden Étterem SiófokNEKAPort étterem és panzióSió Eckes - GraniniSiófok KCSióFrissZiehl-Abegg

  • SZC logo fehér
  • Siófoki Szakképzési Centrum

   8600 Siófok, Kálmán Imre Sétány 3.

  • Telefon: +36 84 346 581 +36 84 310 414

   E-mail: centrum@siofokiszc.hu

   OM azonosító: 203050

   Felnőttképzési nyilvántartás száma: E/2020/000143


  2024Siófoki Szakképzési Centrum